Nabór kandydatów do Państwowej Szkoły Muzycznej w Oświęcimiu
Informacja o otwarciu przedszkola od 11 maja 2020 r.
Drodzy rodzice,
zgodnie z zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej i decyzją Organu Prowadzącego szkołę od dnia 11 maja 2020 r. oddziały przedszkolne w naszej szkole będą otwarte.
Osoby zainteresowane przyprowadzeniem dziecka do przedszkola w dniu 11 maja 2020 r. prosimy o zgłoszenie tego faktu wychowawcom lub telefonicznie do sekretariatu szkoły do dnia 5 maja 2020 r. do godz. 10.00.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc pierwszeństwo w zapewnieniu opieki przedszkolnej będą miały:
- dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.
- dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
W celu zapewnienia odpowiednich warunków sanitarnych, przy uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia wprowadzamy następujące środki prewencyjne:
- Do przedszkola nie będą przyjmowane dzieci objawami chorobowymi. Do placówki nie można posłać także dziecka, którego domownik odbywa kwarantannę.
- Rodzice przyprowadzający dzieci dzwonią na dzwonek umieszczony przy drzwiach wejściowych. Dziecko przekazywane jest przez rodzica pracownikowi szkoły. Rodzic nie ma prawa wstępu do budynku.
- Od 11 maja 2020 r. do odwołania obowiązuje zakaz wnoszenia na teren przedszkola niepotrzebnych przedmiotów, w tym zabawek.
- Ilość dzieci w oddziałach zostanie ograniczona.
Szczegółowe zasady bezpieczeństwa zastosowane w celu zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 zostaną przedstawione w późniejszym terminie.
Podsumowanie projektu "Czyste powietrze wokół nas"
- 5
W tym roku oddziały przedszkolne we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Oświęcimiu po raz kolejny przystąpiły do programu edukacyjnego „Czyste powietrze wokół nas”. Tym razem zajęcia zostały przeprowadzone w formie zdalnej. Celem programu, było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy, a także wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony ich dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy. Do programu przystąpiły dzieci z zerówki wraz z rodzicami. Rodzicom została przekazana informacja
o założeniach programu, otrzymali także list zawierający wskazówki jak wspierać swoje dziecko, podczas podejmowanych działań. Dzięki tym zajęciom dzieci zapoznały się ze źródłami dymu, dowiedziały się co się dzieje i jak się czujemy, kiedy ludzie palą papierosy oraz jak unikać dymu papierosowego. Zapoznały się także z postacią Dinusia i nauczyły się jego piosenki.Monika Kasperek
Narodowe Święto Konstytucji z piątoklasistami - zdalna lekcja historii
Otaczająca pandemia uczy Polaków postaw patriotycznych. Ludzie zakładają maseczki, dezynfekują ręce, dbają o siebie nawzajem. W tym trudnym czasie nie należy także zapomnieć o kultywowaniu świąt narodowych. Maj słynie z ważnych wydarzeń w historii kraju. 2 maja obchodzi się Święto Flagi, a 3 maja rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej i europejskiej Konstytucji.
Akademię w nieco innej formie, ale bardzo pomysłowej zaaranżowali uczniowie klasy V. Warto dodać, że próby i jej przygotowanie odbywało się w warunkach zalecanych przez Ministerstwo Zdrowia. Piątoklasiści wykazali się dużym zaangażowaniem i niezwykłą kreatywnością w odegraniu przydzielonych im ról. Charakteryzacja, stroje zasługują na uznanie.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z tego wydarzenia. Pamiętajcie też, aby wywiesić w swoich domach flagi i tradycyjnie uczcić w ten sposób majowe święta.
Barbara Zbigniewicz
Wystawa z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
Z okazji nadchodzących świąt majowych pragniemy Państwa zaprosić na wielką wystawę prac plastycznych przedszkolaków. Tematem przewodnim jest Święto Konstytucji 3 Maja.
„Neurony” - projekt biologiczny klasy siódmej
- 4
Komórka to według niektórych najnowszy model telefonu. Niby się zgadza, ale w myśleniu biologicznym już nie. Mianowicie, jest to najmniejsza, podstawowa struktura budująca nasze ciało.
Poznawaniem budowy różnego rodzaju komórek oraz ich funkcji zajmujemy się na lekcjach biologii w klasie siódmej. Aktualnie poznajemy neurony – komórki nerwowe, a jak one wyglądają, spójrzcie sami.
Jolanta Wieczorek
Zakładamy hodowle - projekt kl. I b
Uczniowie z klasy I b również nieźle sobie radzą w domowej szkole. Założyli hodowle dżdżownic. Wiedzą już, że dżdżownice są pracowite i pełnią ważną rolę w ogrodzie, utrzymują bowiem glebę w dobrym stanie. Zapraszamy do galerii zdjęć (link pod spodem)
Dzień Ziemi 2020
Pamiętamy o naszym najważniejszym domu - Ziemi.Słyszymy wołanie,słyszymy prośby,słyszymy milczenie. A tak bardzo pragniemy zobaczyć nadzieję i usłyszeć radość! Dzieci podzieliły się tym, co czują. Zapraszamy na wspólny spacer.
Aneta Sowańska
Prezentacja prac dzieci: Dzien_Ziemi_w_kwietniu_2020r..ppsx
Budujemy wieżę - projekt klasy II
Niczym Wieża Eiffla
Stalowa konstrukcja, mocne ma podstawy,
rozłożyste nogi i wielkie filary,
wznosi się ku górze, nad gapiów głowami,
żeby to ocenić, zobaczmy ją sami
Drugoklasiści radzą sobie całkiem nieźle podczas kwarantanny. Poznawali zawody związane z budownictwem. Sami też zostali prawdziwymi architektami i budowniczymi. Z odpadów, pudełek po jogurtach i serkach, z wykorzystaniem resztek papierów kolorowych i bibuły, wykonali wieże.
Oto efekty ich pracy. Najeżdżając kursorem na pinezki można obejrzeć galerię zdjęć. Odnośnik do galerii wirtualnej
Projekt biologiczny klasy piątej „JAK JAŚ WYHODOWAŁ JAŚKA”
- 14
Fasolę wszyscy znamy.
W ogrodzie ją oglądamy.
Na tyczkach pięknie rośnie
i przygląda się wiośnie.
Witamin wiele posiada.
Jest zdrowy ten kto ją zjada.
Poprawia pamięć.
Wspiera myślenie.
To na naukę wpływa szalenie.
I do tego kalorii mało posiada,
Więc niechaj z ochotą
ją każdy zjada….
Dosyć ciekawe wydarzenie miało miejsce podczas trwającej od jakiegoś czasu kwarantanny. Otóż klasa piąta uczestniczyła w akcji „Zostań w domu, nie szkodzisz nikomu, ucz się zdalnie, będzie fajnie” i właśnie zabawili się w małych ogrodników. Aktualnie realizujemy tematykę związaną z budową rośliny, czyli korzeń, liście, kwiaty, owoce. Stąd pomysł projektu biologicznego. Uczniowie według podanej przez nauczyciela instrukcji założyli hodowlę fasoli i bardzo skrupulatnie prowadzili dziennik wzrostu rośliny. Efekty zobaczcie sami.
Jolanta Wieczorek
Jak pracować z dzieckiem w domu - poradniki dla rodziców
Zachęcamy do zapoznania się z poradnikami, które mogą się przydać podczas pracy z dzieckiem w domu podczas pandemii Covid-19. Do skorzystania z nich szczególnie zachęcamy rodziców uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Dlaczego warto pozwolić, by dziecko płakało
Każdy jest inny, czyli dlaczego nie powinniśmy porównywać dzieci
Nauka zdalna - wpieraj, pozwól zrozumieć, nie wyręczaj
Nie próbuj - rób i wierz, że się uda
Materiały pochodzą z serwisów Librus oraz Portal Oświatowy.
Lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do oddziałów przedszkolnych w rekrutacji uzupełniającej
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Osieku podaje do wiadomości publicznej listę dzieci przyjętych i nieprzyjętych w rekrutacji uzupełniającej do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2020/2021.
Lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych w rekrutacji uzupełniającej
PROBLEMY GWIAZD
Drużyna Ignacego z kl. 3b (dla niewtajemniczonych - koło naukowe) kontynuuje działalność w odmiennych warunkach (prawdziwy naukowiec zawsze sobie poradzi :)), poznaje odkrywców, wynalazców i wynalazki - tym razem Mieczysława Bekkera i jego pojazd z misji Apollo, penetruje Kosmos, ląduje na Księżycu, odwiedza planety Układu Słonecznego i marzy o zbadaniu Drogi Mlecznej. Łaziki w gotowości!
prowadząca: A. Sowańska
Multimedialna wystawa ozdób wielkanocnych
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pracami uczniów klas IV i V, którzy w ramach lekcji techniki wykonali ozdoby wielkanocne. Przypominamy, że uczniowie pracowali w ramach nauki zdalnej w swoich domach i przesłali prace za pomocą narzędzi komunikacji elektronicznej. Prace powstały pod czujnym okiem nauczycielki, mgr Ewy Gary.
Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do rekrutacji uzupełniającej
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Osieku podaje do wiadomości publicznej listę dzieci zakwalifikowanych do rekrutacji uzupełniającej do oddziałów przedszkolnych.
Rodzice dzieci zakwalifikowanych proszeni są o dostarczenie do szkoły do dnia 16 kwietnia 2020 r. potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego. Niezłożenie takiego dokumentu równa się rezygnacji z miejsca w przedszkolu.
Wypełnioną deklarację można dostarczyć do szkoły osobiście lub w postaci skanu lub zdjęcia wydrukowanego i podpisanego dokumentu. Adres e-mail szkoły: sp2osiek@gmail.com .
Załączniki:
lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do rekrutacji uzupełniającej
potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego
Jak radzić sobie z nauką podczas epidemii - poradniki dla uczniów i rodziców
Uczniów i rodziców naszej szkoły serdecznie zachęcamy do zapoznania się z poradnikami opracowanymi w celu ułatwienia pracy podczas nauki zdalnej w okresie zagrożenia epidemiologicznego.
Linki do poradników:
Jak zmotywować dziecko do nauki?
Jak zorganizować warunki do nauki w domu?
Rekrutacja uzupełniająca do oddziałów przedszkolnych
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Osieku informuje rodziców dzieci 3, 4, 5 i 6 letnich, że od dnia 1 do 6 kwietnia 2020r. trwa rekrutacja uzupełniająca do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2020/2021. Wnioski można składać w sekretariacie szkoły w godzinach 7.00 - 15.00 lub przesłać w postaci skanu lub zdjęcia na adres poczty e-mail: sp2osiek@gmail.com
Wnioski wraz z oświadczeniami można pobrać ze strony internetowej szkoły lub uzyskać w sekretariacie szkoły.
Wnioski do pobrania:
Wniosek o przyjęcie do przedszkola
Oświadczenie o korzystaniu z pełnej oferty
Oświadczenie o nadzorze kuratora
Oświadczenie o pracy obojga rodziców
Oświadczenie o rodzeństwie kandydata w przedszkolu
Lista osób przyjętych i nieprzyjętych do oddziału przedszkolnego i klasy I
Dyrektor Szkoły POdstawowej Nr 2 w Osieku podaje do wiadomości publicznej listę osób przyjętych i nieprzyjętych do klasy I oraz oddziałów przedszkolnych.
Lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do oddziału przedszkolnego
Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Osieku przypomina o konieczności złożenia w dniach 26 - 30 marca 2020 r. deklaracji woli przez rodziców, których dziecko zakwalifikowało się do oddziału przedszkolnego lub klasy I na rok szkolny 2020/2021.
Treść oświadczenia znajduje się w załączniku. Lista osób zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego i klasy I dostępna jest w szkole. W związku z epidemią koronawirusa, wypełnioną deklarację można przesłać w postaci skanu lub zdjęcia na adres e-mail: sp2osiek@gmail.com .
UWAGA!
Kandydat zakwalifikowany nie jest kandydatem przyjętym do przedszkola lub klasy I. Lista dzieci przyjętych zostanie podana do wiadomości publicznej po zebraniu potwierdzeń woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego, tj. 31 marca 2020 r.
W przypadku takiej samej ilości punków przyznanych w procesie rekrutacji, liczyć się będzie wiek kandydata.
Dzieci, które w roku szkolnym 2019/2020 uczęszczają w szkole do oddziału zerowego i będą kontynuowały naukę w klasie I, nie składają potwierdzenia woli.
Załączniki:
potwierdzenie_woli_przyjecia_dziecka_do_oddzialu_przedszkolnego.pdf
Informacja o sposobie i trybie realizacji zadań szkoły w okresie od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r.
Drodzy rodzice i uczniowie,
zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w naszej szkole rozpoczęliśmy zdalne nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Jeśli sytuacja w kraju się nie zmieni, będziemy w ten sposób pracować do 10 kwietnia 2020 r.
Wiemy, że w tym okresie czeka Was sporo wyzwań, dlatego ważne jest, aby wszyscy rozumieli, jakie zasady nas obowiązują:
- Udział w zajęciach jest obowiązkowy dla uczniów.
- Głównym sposobem komunikowania się nauczyciela z uczniem jest dziennik elektroniczny Librus, w którym nauczyciel, poprzez wiadomość adresowaną do ucznia, umieszcza instrukcje i wskazówki dotyczące przebiegu nauczania.
- Formy nauczania określa nauczyciel, biorąc pod uwagę dostępność sprzętu oraz możliwości psychofizyczne swoich uczniów.
- Zajęcia są realizowane w oparciu o harmonogram umieszczony w dzienniku elektronicznym.
- Nauczyciel monitoruje postępy uczniów oraz weryfikuje wiedzę i umiejętności uczniów, a co za tym idzie uczniowie są oceniani.
- O wyborze formy oceniania decyduje nauczyciel.
- Uczniowie i ich rodzice są informowani o postępach ucznia w nauce za pomocą dziennika elektronicznego.
- Nauczyciele i pedagog udzielają konsultacji w godzinach 8.00 – 15.00 za pomocą dziennika elektronicznego lub z wykorzystaniem innej, wskazanej przez nauczyciela, formy kontaktu.
W przypadku pytań i wątpliwości, serdecznie prosimy o kontakt z nauczycielem, wychowawcą lub sekretariatem szkoły.
Z poważaniem,
nauczyciele oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 2 w Osieku
Archiwum Aktualności