• Finał Konkursu Kaligraficznego Bakałarz 2024

• 10 maja 2024 roku w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu odbył się finał konkursowych zmagań kaligraficznych dzieci z klas I - III szkoły podstawowej. Uczniowie oprócz udziału w konkursie mieli okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych, zwiedzić rynek Nowego Sącza oraz zjeść pyszne lody i pizzę. Uczniowie biorący udział w finale to: Pola Kwaśniak, Nadia Płonka, Szymon Krześniak, Magdalena Klęczar oraz Maja Zemlak. Wśród uczniów klas pierwszych zaszczytny tytuł WICEBAKAŁARZ 2024 otrzymał Szymon Krześniak. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

Diana Tlałka

• Wiwat maj, trzeci maj!

• Uczniowie klas VII z okazji majowych świąt: Dnia Flagi oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja przygotowali okolicznościową akademię.

Inscenizacji wyboru na króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego, postawy sąsiadów Rzeczypospolitej: Rosji, Prus i Austrii oraz wydarzeń majowych z 1791 roku towarzyszyły pieśni wykonane przez solistki szkolnego chóru: Milenę Tyran z klasy II oraz Paulinę Stawowy z klasy Vb. Przestawienie zakończyło wykonanie przez siódmoklasistów poloneza. Następnie zebrani w sali gimnastycznej udali się na szkolne boisko, gdzie przedszkolaki z oddziału 6-latków, uczniowie klas I-VIII, dyrekcja i nauczyciele oraz przybyli na tę okazję rodzice, a nawet babcia podopiecznych Dwójki zatańczyli poloneza. Osiecki rekord Guinessa w tańcu poloneza został pobity!

Stroje z epoki, doskonała gra aktorska, piękne wykonanie pieśni i taniec poloneza przypomniały wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 maja. Uczniowie tego dnia wzbogacili swój strój w kokardy narodowe lub powiewali biało-czerwonymi flagami. W podsumowaniu akademii dyrektor szkoły, pani Joanna Zygmunt przypomniała, że patriotyzm można okazywać w różny sposób, a jednym z nich jest pamięć o wywieszeniu w święta państwowe flagi narodowej.

Magdalena Kramarczyk

• Podsumowanie konkursu z okazji Dnia Ziemi "Planeta vs plastik"

• 30 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu z okazji Dnia Ziemi pt. "Planeta vs plastik". Uczniowie wykonywali model zwierzęcia morskiego z odpadów plastikowych.

Wszyscy uczestnicy, a było ich ponad 40, otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Stowarzyszenie Dolina Karpia. Najlepsze prace wykonali: Nadia Płonka klasa I, Tymon Zontek klasa II, Bartek Chowaniec klasa III a, Nina Kierzkowska klasa III b, Martyna Jurecka klasa IV, Karolina Filipek klasa VII a.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Zbigniew Mazgaj

• Kolejny sukces Milenki Tyran

• 28 kwietnia 2024 r. Milenka Tyran brała udział w XVIII Festiwalu Piosenki MUZA w Regionalnym Ośrodku Kultury Doliny Karpia w Zatorze. Zdobyła I miejsce w kat. klas I-III. Gratulujemy!

• Uczniowie klasy IV poznaja Wyżynę Krakowsko-Częstochowską

• 29 kwietnia uczniowie klasy IV uczestniczyli w drugiej wycieczce po Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, zorganizowanej przez pana Zbigniewa Mazgaja w ramach innowacji pedagogicznej pt. "Wycieczki krajoznawcze jako sposób aktywnego spędzania wolnego czasu".

Tym razem zwiedzpno Jaskinię Nietoperzową, gdzie oprócz pięknych formacji krasowych, prym wiodły nietoperze, których spotkano kilka gatunków. Następnie udano się do miejscowości Klucze, gdzie odwiedzono Pustynię Błędowską.

Piękne widoki, wspaniała przyroda, dobre humory i buty pełne piasku to jest to, co wszyscy będą wspominać z wycieczki.

Zbigniew Mazgaj