Nowości w szkolnej bibliotece
Zwycięzcy Gminnego Konkursu na ,,Ekozabawkę"
- 4
W czwartek, tj. 26 września, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 w Osieku odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Gminnym Konkursie Plastycznym na ,,Ekozabawkę". Zadaniem konkursowym było wykonanie zabawki z materiałów ekologicznych lub wtórnych. Uczniowie Dwójki świetnie poradzili sobie z tym zadaniem!
W kategorii wiekowej nr 1 - klasy I-III miejsce II zdobyli: Amelia Szklarczyk (klasa II) i Jan Musiał (klasa III), natomiast w kategorii wiekowej nr 2 - klasy IV-VI miejsce II zdobył Bartłomiej Lisowski (klas V), a wyróżnienie otrzymali: Anna Szklarczyk (klasa V) i Kordian Kordek (klasa IVb). W kategorii wiekowej nr 3 - klasy VII-VIII wyróżnienie otrzymała Karolina Wieczorek (klasa VII).
Jeszcze raz gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne!!!
Anna Stawiarska
"To się stało, a więc może znów się zdarzyć... Może się zdarzyć wszędzie" Primo Levi - ósmoklasiści w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau
- 39
23.09. ósmoklasiści udali się do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Kolejny już raz Dwójka uczestniczy w bezpłatnym pobycie studyjnym organizowanym przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Przewidziano w nim zwiedzanie Miejsca Pamięci oraz warsztaty odbywające się w Centrum Edukacyjnym „Stary Teatr”.
Tę niecodzienną lekcję historii uczniowie rozpoczęli w Auschwitz I. Po przejściu przez bramę z napisem „Arbeit macht frei” poznali przyczyny założenia obozu w Oświęcimiu oraz warunki życia więźniów. Zobaczyli także pozostawione przez więźniów rzeczy osobiste. Przed Ścianą Śmierci uczcili pamięć zamordowanych tu osób. Opowieści przewodniczki o doświadczeniach medycznych na dzieciach, oglądanie wystaw, szczególnie tej zawierającej „Księgę imion” zamordowanych osób, czy wizyta w krematorium ukazały ogromne cierpienie więźniów i wielkie okrucieństwo oprawców. Wizyta w Birkenau, gdzie uczniowie zobaczyli miejsce selekcji przybyłych, ruiny komór gazowych oraz baraki więźniarskie, dopełniła ich wiedzę o tragicznych wydarzeniach z czasów II wojny światowej. To miejsce upamiętnia nie tylko osadzonych i zabitych w niej ludzi, ale uświadamia, jaką niszczycielską siłę niesie nienawiść i brak tolerancji wobec innych.
Na zakończenie ósmoklasiści wzięli udział w warsztatach „Historia zapisana w przedmiocie”. Poznawali losy odnalezionych w zbiorach muzealnych eksponatów.Magdalena Kramarczyk
Wybory Samorządu Uczniowskiego
- 15
20.09. odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego. Poprzedziła je kampania wyborcza. Nie zabrakło także debaty wyborczej, podczas której kandydaci zaprezentowali swoje programy. Wszyscy obiecywali spełniać propozycje swoich wyborców.
W tym roku szkolnym w Dwójce „rządzić” będzie męski samorząd. Przewodniczącym został Oliwier Ładniak z klasy VIIIb, zastępcą Adrian Lisowski z klasy VIIIb, a skarbnikiem Kamil Jemioło z klasy VII. Na opiekunów samorządu wybrano: p. Katarzynę Frej i p. Sylwę Bąbacz.M.K.
Spotkanie uczniów klasy I z policjantami
- 1
4 września klasę pierwszą odwiedziła policja. Dzieci wysłuchały zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Dowiedziały się także, jak należy postępować w niebezpiecznych sytuacjach, w których mogą się znaleźć. Pierwszoklasiści mieli okazję zobaczyć narzędzia pracy policjantów, a także usiąść w radiowozie. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie.
R. Baścik-Suchara
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 i pasowanie uczniów klasy pierwszej
- 50
2.09.2024 r. odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. Z tej okazji program artystyczny pt. "Żegnamy wakacje, witamy szkołę” przygotowali uczniowie klasy III. Nie zabrakło w nim humorystycznych scenek wzbogaconych przez piosenki oraz układ taneczny. Swoim występem trzecioklasiści wprowadzili wszystkich w radosny nastrój.
W czasie akademii odbyło się również uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas I. Stanowiło ono ważny i wzruszający moment tego dnia. Nowi uczniowie złożyli przysięgę i zostali włączeni do społeczności uczniowskiej szkoły.
Marta Łęcka
Archiwum Aktualności