• Sukcesy Milenki Tyran

• I miejsce w kat. klas I-III w XIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w GOK Spytkowice

I miejsce w kat. klas I-III w XV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w ROK Zator

II miejsce w kat. klas I-III w IV Powiatowym Konkursie Kolęd I Pastorałek w MDK
            w Oświęcimiu

• Wizyta pierwszoklasistów w szklonej bibliotece

• 24 stycznia biblioteka szkolna gościła uczniów klasy pierwszej. Celem spotkania było przybliżenie uczniom zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek. Dzieci poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece. Młodzi czytelnicy mieli także, po raz pierwszy, okazję do samodzielnego wypożyczenia literatury dziecięcej. Na pamiątkę tej wizyty w bibliotece dzieci otrzymały kolorowe zakładki, dyplomy oraz książki. Mamy nadzieję, że od tej pory będą oni często odwiedzali szkolną bibliotekę i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Życzymy pierwszoklasistom wspaniałych spotkań z książką i biblioteką.

• Rekrutacja do pierwszej klasy na rok szkolny 2024/2025

• Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 2 w Osieku informuje rodziców dzieci urodzonych w 2017 r.  i zamieszkałych poza obwodem szkoły, że od dnia 22 stycznia do 5 lutego 2024 r. można składać wnioski o przyjęcie dziecka do klasy I na rok szkolny 2024/2025.

Wnioski wraz z oświadczeniem są dostępne na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie. Dokumenty można składać w sekretariacie szkoły do 05.02.2024 r. w godz. 7:00 – 15:00 lub drogą elektroniczną (sp2@osiek.pl).

Przypominamy że wnioski oraz wszystkie załączniki powinny być podpisane przez obojga rodziców bądź opiekunów prawnych. Niekompletne wnioski nie będę przyjmowane.

Rekrutacja do klasy pierwszej nie dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły, których rodzice złożyli już zgłoszenie.

WNIOSKI:

ZGLOSZENIE_DO_KLASY_I_DLA_DZIECKA_Z_OBWODU_SZKOLY_2024_2025.pdf

WNIOSEK_DO_KLASY_PIERWSZEJ_DLA_DZIECKA_SPOZA_OBWODU_2024_2025.pdf

• W GMINIE OSIEK POWSTANIE KOLEJNA EKOPRACOWNIA

• „Przyrodniczy zakątek - utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Osieku"- projekt o takim tytule złożony został przez Gminę Osiek, przy współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 2 w Osieku, w ramach naboru prowadzonego przez WFOŚiGW w Krakowie z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.
            Po pozytywnej weryfikacji wniosku, w dniu 11 stycznia 2024 roku Gmina, reprezentowana przez Wójta Pana Marka Jasińskiego, przy kontrasygnacie Skarbnika Pani Eweliny Kurzak podpisała z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie umowę dotacji na realizację powyższego zadania, otrzymując na ten cel 49 990,90 zł, przy całkowitej wartości zadania wynoszącej ponad 56 000,00 zł. Efekty będziemy mogli zobaczyć już niebawem, ponieważ zgodnie z zawartą umową dotacji utworzenie ekopracowni powinno nastąpić do końca lutego br.

„EKOPRACOWNIA” dofinansowana ze środków
            Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,
            w formie dotacji, w kwocie 49 990,90 zł.

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w przedszkolu

• 20.12.2023 roku w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Sensoryczna ozdoba choinkowa”. Zgłoszonych zostało 39 prac konkursowych, które cechowały ogromna kreatywność, pomysłowość oraz zaangażowanie naszych przedszkolaków. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki oraz 5-6 latki. Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje oraz podziękowania za udział w konkursie plastycznym.

Wyniki konkursu :

Grupa wiekowa 3-4 latki :

I miejsce : Bartłomiej Dżugaj

II miejsce : Alicja Kostrzewa

III miejsce : Ignacy Żurek

Wyróżnienie : Jan Birkowski

Wyróżnienie : Nikola Cyper

Grupa wiekowa 5-6 latki :

I miejsce : Oliwier Kolonko

II miejsce : Zuzanna Klęczar

III miejsce : Maria Żurek

Wyróżnienie : Emilia Ogorzelska

Wyróżnienie : Anastazja Bąk

Patrycją Wykręt

• Pieczenie pierniczków w przedszkolu

• W połowie grudnia nasze dzielne przedszkolaki postanowiły upiec świąteczne pierniki. Pod nadzorem pań przygotowały w misce produkty do wyrobienia ciasta, a później odbiły foremki. Następnego dnia pięknie ozdobiły swoje wypieki domowym lukrem i dekoracjami. Nie obyło się bez bałaganu, brudnych ubrań i rąk, ale szczęście i radość, które towarzyszyły dzieciom przy pracy były bezcenne! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

A. Stawiarska

• Klasy III w księgarni

• 30 listopada 2023r uczniowie klas 3a i 3b wzięli udział w lekcji bibliotecznej nt. „Przygody dziesięciu skarpetek” zorganizowanej w księgarni w Kętach. Dzieci wysłuchały kolejnej części przygód skarpetek oraz wzięły udział w zabawach i konkursach przygotowanych i przeprowadzonych przez właścicielkę księgarni. Uczniowie mogli również przyjrzeć się księgarni „od środka” i zachwycić się wieloma wspaniałymi książkami.

Diana Tlałka