W naszej placówce od kilku lat zbieramy nakrętki i zużyte baterie dla niepełnosprawnej dziewczynki. Zachęcamy do włączenia się w akcję również w tym roku szkolnym! Pomaganie jest proste - liczymy na Ciebie!
Rozkręcamy się dla Nikolki!
23 września – pierwszy dzień kalendarzowej jesieni w oddziałach przedszkolnych
- 17
Chcąc uczcić nadejście kolejnej pory roku, dzieci z nauczycielkami przygotowały jesienne atrakcje. Odbyły się konkursy utrwalające wiedzę na temat jesieni, zawody sportowe, zajęcia plastyczne i techniczne o tematyce jesiennej, tańce z wykorzystaniem, szeleszczącej jak spadające liście, bibuły. Przedszkolaki obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie w trakcie zabaw na placu zabaw oraz spacerów. W lesie i w przedszkolnym ogródku dzieci zbierały liście, szyszki i żołędzie, które ozdobiły przedszkolne kąciki przyrody.
Anna Walus
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w oddziałach przedszkolnych
- 3
Święto Przedszkolaków odbywa się co roku 20 września.
W poniedziałek, 21 września, każda grupa wraz z nauczycielkami świętowała w swoim gronie od samego rana. Panie złożyły dzieciom najserdeczniejsze życzenia i odśpiewały dla nich gromkie „Sto lat”. Przedszkolaki bawiły się kolorową chustą, zajadały smakołyki, tańczyły w rytm ulubionych piosenek, brały udział w konkursach z wystrzałowymi balonami z konfetti.
Na pamiątkę tego szczególnego dnia dzieci otrzymały okolicznościowe medale i dyplomy.
Anna Walus
Dzień pustej klasy
- 28
Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Wszystko po to, aby odkrywać wartość edukacji terenowej – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającej formy edukacji na świecie (●'◡'●).
W ramach akcji uczniowie klas czwartych, biorący udział w dodatkowych zajęciach rozwijających z przyrody, przeżyli lekcję „MIKROTURYSTYKI”, na której wykonali przepiękne zdjęcia świata maleńkich stworzeń i roślin, który mieści się pod naszymi stopami. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak bogate życie się tam toczy. Jako modele posłużyły im sztuczne figurki. Efekty ich pracy okazały się badzo realistyczne. Zapraszamy do wirtualnej galerii.
mgr Jolanta Wieczorek
Baśniowy pokaz mody
W ramach projektu ,,Czytam z klasą - lekturki spod chmurki", klasa IIA przygotowała wyjątkowy pokaz mody. Tematem przewodnim byli bohaterowie różnych baśni.
Barbara Chrząszcz
Podziękowanie dla sponsora
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Osieku z głębi serca dziękuje sponsorowi, który zakupił lampę do dezynfekcji powietrza i powierzchni promieniami ultrafioletowymi UV-C. Lampa zostanie wykorzystana w oddziałach przedszkolych do zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu naszym najmłodszym podopiecznym.
Dziękujemy!
Bakałarz 2020 - sukces Pauliny Mitoraj z kl. IV b. Gratulujemy!
Poniżej zamieszczamy odnośnik do komunikatu organizatorów konkursu Bakałarz odnośnie wyników konkursu kaligraficznego.
INFORMATOR DLA RODZICÓW DZIECI 3 – LETNICH
Drodzy Rodzice!
Przekroczenie progu przedszkola jest dla dziecka stresem związanym z nowym otoczeniem, koniecznością rozstania się z rodzicami, lękiem przed nieznanym.
Ogromne znaczenie w procesie adaptacji, odgrywa odpowiednie przygotowanie dziecka do roli przedszkolaka, przez rodziców. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami.
GODZINY FUNKCJONOWANIA PRZEDSZKOLA
Przedszkole czynne od 6.30 do 16.30
6:30-7:30 – zajęcia dodatkowe -ponad podstawę programową
7:30-12:30 czas przeznaczony na realizację podstawy programowej
12:30-16:30 zajęcia dodatkowe -ponad podstawę programową. W tym czasie realizowane są programy opracowane przez nauczycielki oraz religia, zajęcia rytmiki, plastyczne, nauka języka obcego, zajęcia z logopedą oraz zajęcia usprawniające zmysły i motorykę.
Prosimy o punktualne przyprowadzanie dziecka do godziny 7:45, ze względu na rozkład dnia i śniadanie. Dzieci są odbierane przez rodziców lub osoby wskazane przez rodziców – pisemnie upoważnione do odbioru dziecka.
WYPRAWKA DLA MALUSZKA NA WRZESIEŃ:
- kołderka ok 80 x 200 lub 100 x 150 z lekkim wypełnieniem + mała poduszka
- zapasowe ubranko: bluzka, spodnie, bielizna, skarpetki, w podpisanej reklamówce lub worku
- obuwie na zmianę o jasnej podeszwie
JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO ROLI PRZEDSZKOLAKA?
- starajcie się jak najwięcej mówić dziecku o przedszkolu. Powinno wiedzieć, że będzie się tu mogło bawić z kolegami, rysować, lepić z plasteliny, śpiewać, tańczyć itp.;
- nie kupujcie sami rzeczy, których dziecko będzie potrzebowało w przedszkolu. Razem wybierzcie się na zakupy – pozwólcie, aby dziecko wybrało kapcie lub worek;
- jeśli dziecko nigdy nie rozstawało się z domem – zostawcie je na kilka godzin pod opieką babci lub sąsiadki – przekona się, że po rozstaniu znów spotka się z Wami;
- nie zamartwiajcie się, że dziecko idzie do przedszkola, ono świetnie wyczuje Wasze nastroje i będzie negatywnie nastawione do nowego etapu swego życia;
- sprawdźcie, czy dziecko potrafi samodzielnie wykonywać proste czynności, jeśli ma z tym problemy wykorzystajcie jeszcze wakacyjne dni na wspólne ćwiczenia;
3-latek, zgodnie z informacjami zwartymi w literaturze dotyczącej rozwoju dziecka, powinien mieć opanowane następujące czynności samoobsługowe:
- samodzielne jedzenie łyżką;
- mycie rąk;
- czynności higieniczne przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych;
- zdejmowanie i zakładanie podstawowych części garderoby (np. zakładanie kapci);
- rozpoznawanie swoich rzeczy wśród innych;
- znajomość swego imienia i nazwiska
Warto pamiętać, że dziecko samodzielne czuje się pewniej, więc łatwiej i szybciej przystosuje się do nowych warunków.
Wyprawka dla pierwszoklasisty na rok szkolny 2020/2021
PODPISANE PRZYBORY PLASTYCZNE, KTÓRE BĘDĄ W SZKOLE:
- PLASTELINA
- FARBY PLAKATOWE
- 3 PĘDZLE O RÓŻNEJ GRUBOŚCI
- KUBEK NA WODĘ
- 1 BLOK RYSUNKOWY Z KOLOROWYMI KARTKAMI FORMAT A4
PIÓRNIK, A W NIM:
- MIĘKKI OŁÓWEK
- GUMKA
- TEMPERÓWKA
- KREDKI OŁÓWKOWE MIĘKKIE
- MAZAKI
- NOŻYCZKI
- KLEJ W SZTYFCIE
- LINIJKA 15CM
ZESZYTY PODPISANE NA PRZEDNIEJ OKŁADCE:
- ZESZYT W 3 LINIE FORMAT A4 32-KARTKOWY Z WYRAŹNIE ZAZNACZONĄ CZERWONĄ LINIĄ („EDUKACJA POLONISTYCZNA”)
- ZESZYT W KRATKĘ FORMAT A4 32-KARTKOWY („EDUKACJA MATEMATYCZNA”)
- ZESZYT W KRATKĘ FORMAT A5 16-KARTKOWY („KORESPONDENCJA”)
- ZESZYT W KRATKĘ FORMAT A5 16-KARTKOWY („JĘZYK ANGIELSKI”)
- 1 TECZKA FORMAT A4 NA DODATKOWE KARTY PRACY ORAZ PRACE PLASTYCZNE
STRÓJ NA ZAJĘCIA SPORTOWE W WORKU:
- KOSZULKA Z KRÓTKIM RĘKAWEM
- KRÓTKIE SPODENKI/ SPODNIE DRESOWE/ GETR
OBUWIE NA ZMIANĘ Z JASNĄ PODESZWĄ W WORKU
Wyniki egzaminu ósmoklasisty
Teoretycznie rok szkolny zakończył się 26.06.2020 r. Jednak nie wszyscy cieszyli się z pełnego odpoczynku. Uczniowie klasy VIII czekali na wyniki egzaminu ósmoklasisty, aby zakończyć rekrutację i zostać przyjętym do wybranej przez siebie szkoły średniej. Wyniki, które uzyskali, na pewno im to umożliwią.
Szkoda się z Wami żegnać. Mamy nadzieję, że będziecie miło wspominać czas spędzony w szkole i odwiedzać mury osieckiej Dwójki. Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia w nowych szkołach.
Bezpieczne wakacje 2020
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej Nr 2 w Osieku życzą swoim uczniom udanych wakacji. Jednocześnie przypominamy o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.
Drogi Uczniu, zapamiętaj!
- Informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz oraz, o której godzinie zamierzasz wrócić.
- Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić.
- Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.
- Do zabawy, spotkań z kolegami wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni i bezpieczne.
- Nie rozmawiaj z obcymi.
- Poinformuj rodziców lub innych znajomych dorosłych, gdyby ktoś nieznajomy nachalnie Cię zaczepiał.
- Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych.
- Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.
- Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.
- Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.
- W górach nie wyruszaj w trasę, jeśli widzisz, że nadchodzi burza.
- Szukaj bezpiecznego schronienia podczas burzy.
- Po każdym wyjściu z miejsc zalesionych dokładnie sprawdź skórę na obecność kleszczy.
- Podczas spacerów po lesie stosuj preparaty odpędzające owady i kleszcze.
- Nie rozpalaj ogniska w lesie.
- Nie baw się z obcymi zwierzętami.
- Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz dla bezpieczeństwa swojego i innych.
Zakończenie roku szkolnego w oddziałach przedszkolnych
Każdego roku przepełnia nas duma, kiedy widzimy, jak nasze przedszkolaki rosną, uczą się nowych rzeczy, zmieniają się. Ten rok szkolny zabrał nam część tej radości. Nie było gwaru, śmiechu, nie słychać było tupania małych nóżek. Miejsce, w którym dziecko jest najważniejsze, na kilka miesięcy okrył płaszcz ciszy. Zmienił się system pracy dzieci i nauczycieli.
Zakończenie roku, jak i pożegnanie przedszkola przez zerówkę, również odbyło się w nietypowy sposób. Dzieci z pomocą rodziców i we współpracy z p. Moniką i p. Anią, przygotowały film, w którym wierszami wspominały wszystkie lata w przedszkolu. Dzięki temu, w tym trudnym dla wszystkich czasie, udało nam się stworzyć i przeżyć choć namiastkę uroczystego zakończenia. Nie obyło się bez łez wzruszenia, pamiątkowych dyplomów i miłych słów.
Już kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w szkole. Życzymy Wam wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji. Pamiętajcie o nas i o swoim przedszkolu.
Monika Kasperek
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w Dwójce
Na pewno ten rok szkolny zapisze się w szczególny sposób w historii. Epidemia koronawiusa i zdalne nauczanie spowodowały zmianę w życiu uczniów, nauczycieli i rodziców. Każdy z utęsknieniem czekał na wakacje. W końcu nadszedł 26 czerwca. Zgodnie z zaleceniami GIS przeprowadzono pożegnanie absolwentów Dwójki przez siódmoklasistów.
Siódmoklasiści przygotowali dla swoich starszych kolegów prezentację multimedialną. Ułożyli o nich śmieszne wierszyki, które ozdobili ich zdjęciami. Na pamiątkę wręczyli im też drobny upominek – kaktusa. Również absolwenci ułożyli humorystyczne wierszyki o nauczycielach. Natomiast pedagodzy życzenia dla ósmoklasistów wyrazili słowami piosenek, montując krótki filmik.
Absolwentem Primus Inter Pares 2020 została Oliwia Bies, która otrzymała pamiątkową statuetkę i nagrodę ufundowaną przez Radę Gminy Osiek.
Zakończenia roku szkolnego w poszczególnych klasach odbyły się wg ustalonego harmonogramu. Tradycyjnie listy gratulacyjne otrzymali rodzice uczniów, który osiągnęli średnią ocen 5,0 i uzyskali wzorowe zachowanie.
Uczniowie wyróżnieni:
Klasa IV
Weronika Bies średnia 5,45; zachowanie wzorowe
Jakub Mitoraj średnia 5,36; zachowanie wzorowe
Kamil Jurecki średnia 5,27; zachowanie wzorowe
Karolina Niegel średnia 5,27; zachowanie wzorowe
Zuzanna Płonka średnia 5,27; zachowanie wzorowe
Konstancja Szczepaniak średnia 5,27; zachowanie wzorowe
Tadeusz Studziński średnia 5,27; zachowanie bardzo dobre
Cezary Czapliński średnia 5,00; zachowanie wzorowe
Karol Kawczak średnia 4,82; zachowanie bardzo dobre
Klasa V
Karol Blacha średnia 5,58; zachowanie wzorowe
Jan Mozgała średnia 5,58; zachowanie wzorowe
Natalia Neczek średnia 5,33; zachowanie wzorowe
Michał Frej średnia 5,25; zachowanie wzorowe
Sylwia Mitoraj średnia 5,25; zachowanie wzorowe
Wiktoria Wieczorek średnia 5,25; zachowanie wzorowe
Bartosz Klęczar średnia 5,17; zachowanie bardzo dobry
Patrycja Stawowy średnia 5,17; zachowanie wzorowe
Miłosz Klęczar średnia 4,92; zachowanie bardzo dobry
Barbara Wąsik średnia 4,92; zachowanie wzorowe
Emilia Szyszka średnia 4,75; zachowanie bardzo dobry
Klasa VI a
Milena Biesik średnia 4,92; zachowanie bardzo dobre
Nikola Walusiak średnia 4,92; zachowanie wzorowe
Kamil Żmuda średnia 4,92; zachowanie bardzo dobre
Lena Domasik średnia 4,75; zachowanie wzorowe
Klasa VI b
Wiktoria Odrobina średnia 5,67; zachowanie wzorowe
Aleksandra Domasik średnia 5,50; zachowanie wzorowe
Justyna Garwacka średnia 5,50; zachowanie wzorowe
Milena Kwaśniak średnia 5,50; zachowanie wzorowe
Emilia Tomala średnia 5,08; zachowanie wzorowe
Mateusz Neczek średnia 5,00; zachowanie wzorowe
Klasa VII
Jakub Kasprowski średnia 4,93; zachowanie bardzo dobre
Klasa VIII
Paulina Kusak średnia 5,39; zachowanie wzorowe
Martyna Kozłowska średnia 5,28; zachowanie wzorowe
Oliwia Bies średnia 5,17; zachowanie wzorowe
Emila Gałuszka średnia 5,17; zachowanie wzorowe
Gabriela Tlałka średnia 5,17; zachowanie wzorowe
Amelia Klęczar średnia 5,11; zachowanie wzorowe
Patryk Żmuda średnia 5,06; zachowanie bardzo dobre
Klaudia Kraska średnia 5,0; zachowanie wzorowe
Julia Mozgała średnia 5,0; zachowanie wzorowe
Natalia Niegel średnia 4,94; zachowanie wzorowe
Patryk Wandor średnia 4,89; zachowanie wzorowe
Agnieszka Kuźma średnia 4,78; zachowanie bardzo dobre
Stypendium za wyniki w nauce otrzymali uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen 5,15 oraz minimum dobre zachowanie.
Klasa IV: Weronika Bies, Jakub Mitoraj, Kamil Jurecki, Karolina Niegel, Zuzanna Płonka, Konstancja Szczepaniak oraz Tadeusz Studziński.
Klasa V: Karol Blacha, Jan Mozgała, Natalia Neczek, Michał Frej, Sylwia Mitoraj, Wiktoria Wieczorek, Bartosz Klęczar, Patrycja Stawowy.
Klasa VI b: Wiktoria Odrobina, Aleksandra Domasik, Justyna Garwacka, Milena Kwaśniak.
Klasa VIII: Paulina Kusak, Martyna Kozłowska.
Wszystkim uczniom życzymy słonecznych i zdrowych wakacji, a absolwentom samych sukcesów w nowych szkołach.
Pożegnanie ósmoklasistów przez siódmoklasistów
- 36
Tradycją stało się pożegnanie uczniów klasy VIII przez młodszych kolegów. W tym roku, mimo panującej epidemii koronawirusa, też nie mogło być inaczej!
Siódmoklasiści zgromadzili zdjęcia swoich kolegów oraz koleżanek, ułożyli o nich śmieszne wierszyki i przygotowali prezentację. Każdy absolwent otrzymał również od nich kaktusa. Opieką nad tą rośliną będzie przypominać im o szkole podstawowej i młodszych kolegach.
Absolwentom 2020 osieckiej Dwójki życzymy powodzenia w nowych szkołach i realizacji swoich marzeń.
Siódmoklasiści
Konkurs Fotograficzny "Sztuka od kuchni"
W maju tego roku rozpoczął się wewnątrzszkolny konkurs fotograficzny Sztuka od kuchni. Miał on na celu inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie fotografii, a także propagowanie sztuki fotografowania i jej różnych technik, jako jednej z form artystycznego wyrazu. Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się dnia 26 czerwca. Spośród wielu pięknych i kreatywnych prac jury wyłoniło laureatów:
I miejsce Emilia Juszczak Czekolada i fiołki
II miejsce Milena Kwaśniak Babeczki
II miejsce Aleksandra Domasik Witaminy
Wyróżnienie Jakub Kasprowski Wiosenna fantazja
Wyróżnienie Zuzanna Płonka Leśny mech
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!
Anna Stawiarska
„Cudze chwalicie, swego nie znacie…” – Tydzień Języka Ojczystego
21 lutego obchodzony był Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji przygotowane zostały gazetki tematyczne, a także zaplanowano konkursy sprawdzające wiedzę uczniów z zakresu frazeologii, leksyki oraz ortografii języka polskiego, a także konkurs literacki „Pióra w dłoń”. Niestety, pandemia koronawirusa uniemożliwiła ich przeprowadzenia. Odbył się tylko konkurs wiedzy językowej i frazeologicznej „Z językiem polskim na ty”. Prace zostały ocenione z podziałem na kategorie wiekowe.
Klasy IV-VI
I miejsce – Wiktoria Odrobina kl. VIb
II miejsce – ex aequo Lena Domasik kl.VIa, Milena Kwaśniak kl.VIb
III miejsce – Aleksandra Domasik kl. VIb
Klasy VII-VIII
I miejsce – Oliwia Bies kl. VIII
II miejsce – Gabriela Tlałka kl. VIII
III miejsce – Paulina Kusak kl. VIII
Pamiątkowe dyplomy i upominki zostały wręczone w dniu zakończenia roku szkolnego. Gratulujemy!
Konkurs „Obmyślam Świat Wiosną”
W kwietniu Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie zorganizowała konkurs adresowany do dzieci i młodzieży z terenu Gmin Doliny Karpia. Aby wziąć w nim udział, należało napisać wiersz zgodny z tematem konkursu. Zadania tego podjęły się dwie osoby z klasy piątej i odniosły sukces. Ich wiersze uwrażliwiają na piękno wiosennego krajobrazu oraz są dowodem niezwykłej wyobraźni, a także umiejętności literackich.
Uczniowie nagrodzeni w konkursie:
II miejsce– Sylwia Mitoraj
III miejsce– Karol Blacha
Gratulujemy!
M.D.
Nikotynie powiedz nie! Zdalna edycja programu „Bieg po zdrowie”
Koronawirus zdominował w ostatnim czasie życie każdego człowieka. Szczególne środki ostrożności, maseczki, ciągła dezynfekcja rąk to standardowe sposoby na zadbanie o zdrowie. Ale czy to wystarczy? By uchronić się przed koronawirusem zapewne tak, nie można jednak zapominać, że istnieją inne niebezpieczeństwa zagrażające zdrowiu i życiu człowieka. To przede wszystkim nałogi. Dlatego klasa czwarta w trakcie nauki zdalnej zrealizowała program antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”, którego założeniem jest opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego oraz zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.
Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach, wykonywali różne prace: pisali wywiad z osobą niepalącą, tworzyli poradnik: „Jak to zrobić, by nie palić?”, a także rysowali plakat obrazujący skutki palenia. Wszystkie te działania uświadomiły im, iż palenie jest nałogiem negatywnie oddziałującym na człowieka i nie warto próbować palić papierosów.
Poniżej zamieszczony został fragment wywiadu oraz prezentacja z pracami dzieci. Być może komuś przypomni to o szkodliwości palenia i zachęci do porzucenia tego nałogu.
Wywiad przeprowadzony przez Zuzannę Płonkę z mamą – p. Moniką Płonką.
Działajmy, tu i teraz, bo warto. Bóg dał nam coś pięknego, czym jest życie i wolna wola. To ja wybieram, mam taką możliwość jak przeżyć te lata, które dostałam od Boga. Jak będę babcią nie chce żałować, że czegoś nie zrobiłam, że zmarnowałam swoje piękne życie, bo byłam niewolnikiem nałogów. Zdrowie jest tak istotne w naszym życiu, ale niestety jest na świecie taka tendencja, że doceniamy go dopiero po utracie. [...]
Ja jak mam gorszy dzień idę do ogródka się wyżyć albo biorę dobrą książkę, a nie na papierosa i tak polecam innym.[...]Nie oszukujmy się też, palenie nie jest tanie. Paczka papierosów kosztuje 16 zł, jak to pomnożymy na 30 dni, to mamy 480 zł i teraz znów razy 12 miesięcy, to mamy 5760 zł.
Niezła kwota, co?
- Na świetne studia, kursy, które są inwestycją w nas samych […]
- Na świetny wyjazd, wycieczkę, wczasy.
- Na zdrowsze lepszej jakości jedzenie, aby nam zdrówko nie odmawiało posłuszeństwa
- Na realizację marzeń, pamiętajmy one są takie ważne. Nawet w dorosłym życiu, nie bójmy się marzyć, bo jak przestajemy marzyć, nasze życie staje się szare, smutne. Marzmy i spełniajmy te marzenia.
Trzeba znać swoja wartość i mieć własne zdanie i rozum. Jeżeli wiem, że coś może mi szkodzi, to nie wchodzę w to pod presja znajomych, bądź pod wpływem chwilowej słabości. Jeżeli przyjaciele namawiają Cię do czegoś złego, to należy się zastanowić, czy aby na pewno są przyjaciółmi, skoro nie szanują Twojego zdania. [...]
Nie bądźcie podatni na namowy innych, miejcie swoje zdanie i bądźcie pewni siebie i tego, że robicie dobrze nie paląc. Pamiętajcie, że palacze będą wam zazdrościć tej wolności. Bo papierosy to jest niewola jak każdy nałóg.
A w gorsze dni, nie sięgajcie po używki, one wam nie przyniosą ulgi, tylko pogrążą jeszcze bardziej. Jest tyle pięknych rzeczy czynności, które możemy robić aby się odstresować. Przecież można poćwiczyć, żeby wyładować złe emocję, pójść na spacer, rower, rolki, porozmawiać z kimś bliskim o problemach, a może zrobić jakąś robótkę, cokolwiek aby tylko nie sięgać po używki i nie leżeć bezczynnie i myśleć.M.D.
Zgłoszenie dziecka na dyżur wakacyjny w przedszkolu
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Osieku informuje o konieczności zgłoszenia dzieci na dyżur wakacyjny w przedszkolu. Wypełniony druk zgłoszenia można złożyć w sekretariacie szkoły lub przesłać w postaci skanu/zdjęcia na adres sp2osiek@gmail.com do dnia 30 czerwca 2020 r.
Dyżur wakacyjny w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 2 w Osieku jest pełniony od 1 lipca do 31 lipca 2020 r. w godzinach 6.30 - 16.30.
W miesiącu sierpniu dyżur pełni przedszkole w Zespole Szkolno - Przedszkolnym Nr 1 w Osieku.
Druk do pobrania: ZGLOSZENIE_WAKACJE_2020.doc
Miłosz Studziński
dyrektor szkoły
Dekoracje owocowo - warzywne. Podsumowanie projektu.
Ile razy słyszeliście stwierdzenie „jemy oczami”? Jestem w stanie stwierdzić, że każdy z Was przynajmniej raz w życiu. Traktujemy to hasło jak utarty frazes, a tymczasem nie zdajemy sobie w ogóle sprawy z tego, jak wiele jest w tym prawdy i jak bardzo walory sensoryczne jedzenia wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie.
Uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w projekcie biologicznym „Dekoracje owocowo – warzywne”. Wykazali się tutaj niesamowitą pomysłowością oraz kreatywnością przygotowując piękne i zapewne smaczne potrawy lub ich dekoracyjne dodatki. Zapraszam do obejrzenia prezentacji z pracami uczniów.
Jolanta Wieczorek
Archiwum Aktualności