• 5 grudnia dzięki zaproszeniu Gminnego Centrum Pomocy Społecznej nasze przedszkolaki mogły wziąć udział w przedstawieniu teatralnym wykonanym przez Krakowski Teatr "Skrzat" pt. "Zimowe opowiastki", jak również spotkać się ze Świętym Mikołajem. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przygody Zosi, a na koniec wykonały pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

Renata Baścik-Suchara

• „Szwedzki stół” czyli uczymy się samodzielności

• Nasi najmłodsi uczniowie korzystają nie tylko z pysznych obiadów, ale i specjalnie dla nich przygotowanych śniadań. 30 listopada mogli własnoręcznie sporządzić sobie pyszny posiłek, przygotowany w formie szwedzkiego stołu. Dzieci mogły samodzielnie dobrać elementy do pysznych, zdrowych kanapek.

• Mistrzostwa Małopolski w biegach przełajowych

• Dnia 20.11.2022 roku odbyły się w Trzebini Mistrzostwa Małopolski w biegach przełajowych na dystansie 1000m. Nasza uczennica Barbara Wąsik zajęła 1 miejsce. Gratulujemy i życzymy dslszych sukcesów sportowych.

Aleksandra Ławeczka

• Dzień Pluszowego Misia w oddziałach przedszkolnych

• 25 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły "Dzień Pluszowego Misia".

Przedszkolaki miały okazję:

- przytulać pluszaki przez cały dzień,

- zjeść misiowe drugie śniadanie,

- zatańczyć wraz z misiowymi gośćmi,

- wykonać misiową pracę plastyczną,

- obejrzeć przedstawienie o "Krasnalu, który szukał towarzyszy podróży" w wykonaniu klasy II.

To był dzień pełen wrażeń!

Anna Walus

• Kiermasz świąteczny

• Zapraszamy na kiermasz świąteczny.

Za ozdoby z Kiermaszu można zapłacić u p. Ewy w sekretariacie. Każda ozdoba ma numerek z ceną. Numerek należy pokazać Pani Ewie i uiścić odpowiednią opłatę. Pieniądze zasilą konto Rady Rodziców.

Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy.

Rada Rodziców

• Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii

• Uczniowie Dwójki biorą udział w konkursie Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii organizowanym przez Zakład Usług Komunalnych w Oświęcimiu

Celem akcji jest wydzielenie ze strumienia odpadów komunalnych odpadu niebezpiecznego dla środowiska, jakim są zużyte baterie.

Zachęcamy do przynoszenia baterii. Każdy uczeń zanim dostarczy baterie proszony jest o ich zważenie swoich. Kartkę z imieniem i nazwiskiem, klasą oraz wagą proszę dostarczyć do świetlicy. W ten sposób wyłonimy w szkole klasę, która jest najbardziej eko.

Baterie przynosimy od 21 listopada do 05 grudnia 2022.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie się w tę ekologiczną zbiórkę.

Barbara Jarosz

• Kolejny sukces Milenki Tyran

• 18 listopada 2022 Milenka Tyran z klasy 1 zajęła II miejsce w kategorii soliści w grupie wiekowej 6-8 lat w Ogólnopolskim Konkursie "Każdy Polak gra i śpiewa Polsce" 2022 w Krakowie. Milenko bardzo się cieszymy i życzymy dalszych sukcesów.

Marta Łęcka

• XIV Niepodległościowy Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Wójta Gminy Osiek

• 14 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się 14 edycja Niepodległościowego Turnieju Piłki Ręcznej drużyn mieszanych o Puchar Wójta Gminy Osiek. Do rywalizacji stanęły szkoły z: ZSP NR 1, ZSP Głębowice oraz gospodarze SP nr 2. Po zaciętej rywalizacji na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Głębowic, na drugim miejscu Sp2 Osiek a zwycięzcą została drużyna z ZSP nr 1 w Osieku. Dziękujemy za wspólną zabawę oraz zaciętą rywalizację. Zapraszamy za rok.

• I miejsce w Rejonowych Zawodach w Koszykówce trójek dziewcząt

• Dziewczęta osieckiej Dwójki, reprezentujące szkołę w organizowanych przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy zawodach w koszykówce trzyosobowej, nie mają sobie równych w regionie!

Wygrana w zawodach powiatowych (10.11.2022 r.) sprawiła, że Julia Kozłowska, Agata Kwaśniak, Kinga Klęczar (VIa) i Paulina Mitoraj (VIb) wywalczyły prawo startu w zawodach rejonowych, które odbyły się 14.11.2022 r. w SP Nr 2 w Oświęcimiu. Podczas startu na szczeblu rejonowym, uczennice Szkoły Podstawowej Nr 2 w Osieku jako mistrzynie powiatu oświęcimskiego pokonały rówieśniczki z SP 1 Chrzanów 10:2 i SP Roczyny 7:2.

Zajęcie I –ego miejsca w zawodach rejonowych zagwarantowało naszym koszykarkom udział w zawodach rangi wojewódzkiej!!

DZIEWCZĘTA!! WIELKIE GRATULACJE!!!!

Robert Łapiński

• Sukces Milenki Tyran w Konkursie Pieśni Patriotycznej

• 8 listopada Milenka Tyran z klasy 1 zdobyła I miejsce w 3. Konkursie Pieśni Patriotycznej pt. "Spragnieni Wolności" w kategorii klas 1-3. Konkurs pod patronatem Wojta Gminy Przeciszow odbył się w Domu Kultury w Przeciszowie. Milenka zaprezentowała się znakomicie śpiewając trudny i długi tekst pt. "Uwięziony Ptak". Gratulujemy naszej artystce i życzymy dalszych sukcesów.