Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. W każdej klasie przygotowano niespodzianki dla chłopców, które wraz z życzeniami otrzymali od dziewczyn. Obchody tego dnia w klasach 1-3, stały się doskonałą okazją do integracji zespołów klasowych oraz wspólnej zabawy.
Dzień Chłopaka w klasach I-III
- 9
ZbierajMy Talenciaki!
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Wspólnie Mocniejsi - Uczymy Się Przez Integrację" EDYCJA II
W roku szkolnym 2024/2025 klasa III i grupa przedszkolna Tygryski wezmą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Wspólnie Mocniejsi - Uczymy Się Przez Integrację" EDYCJA II.
Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie wrażliwości na różnice między ludźmi, rozwijanie pasji, promowanie nauki i kreatywności oraz integracja zespołu klasowego/ przedszkolnego.
Zachęcamy do śledzenia aktualności, już wkrótce pierwsze zadanie.
Monika Kasperek
Nowości w szkolnej bibliotece
Zwycięzcy Gminnego Konkursu na ,,Ekozabawkę"
- 4
W czwartek, tj. 26 września, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 w Osieku odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Gminnym Konkursie Plastycznym na ,,Ekozabawkę". Zadaniem konkursowym było wykonanie zabawki z materiałów ekologicznych lub wtórnych. Uczniowie Dwójki świetnie poradzili sobie z tym zadaniem!
W kategorii wiekowej nr 1 - klasy I-III miejsce II zdobyli: Amelia Szklarczyk (klasa II) i Jan Musiał (klasa III), natomiast w kategorii wiekowej nr 2 - klasy IV-VI miejsce II zdobył Bartłomiej Lisowski (klas V), a wyróżnienie otrzymali: Anna Szklarczyk (klasa V) i Kordian Kordek (klasa IVb). W kategorii wiekowej nr 3 - klasy VII-VIII wyróżnienie otrzymała Karolina Wieczorek (klasa VII).
Jeszcze raz gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne!!!
Anna Stawiarska
"To się stało, a więc może znów się zdarzyć... Może się zdarzyć wszędzie" Primo Levi - ósmoklasiści w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau
- 39
23.09. ósmoklasiści udali się do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Kolejny już raz Dwójka uczestniczy w bezpłatnym pobycie studyjnym organizowanym przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Przewidziano w nim zwiedzanie Miejsca Pamięci oraz warsztaty odbywające się w Centrum Edukacyjnym „Stary Teatr”.
Tę niecodzienną lekcję historii uczniowie rozpoczęli w Auschwitz I. Po przejściu przez bramę z napisem „Arbeit macht frei” poznali przyczyny założenia obozu w Oświęcimiu oraz warunki życia więźniów. Zobaczyli także pozostawione przez więźniów rzeczy osobiste. Przed Ścianą Śmierci uczcili pamięć zamordowanych tu osób. Opowieści przewodniczki o doświadczeniach medycznych na dzieciach, oglądanie wystaw, szczególnie tej zawierającej „Księgę imion” zamordowanych osób, czy wizyta w krematorium ukazały ogromne cierpienie więźniów i wielkie okrucieństwo oprawców. Wizyta w Birkenau, gdzie uczniowie zobaczyli miejsce selekcji przybyłych, ruiny komór gazowych oraz baraki więźniarskie, dopełniła ich wiedzę o tragicznych wydarzeniach z czasów II wojny światowej. To miejsce upamiętnia nie tylko osadzonych i zabitych w niej ludzi, ale uświadamia, jaką niszczycielską siłę niesie nienawiść i brak tolerancji wobec innych.
Na zakończenie ósmoklasiści wzięli udział w warsztatach „Historia zapisana w przedmiocie”. Poznawali losy odnalezionych w zbiorach muzealnych eksponatów.Magdalena Kramarczyk
Wybory Samorządu Uczniowskiego
- 15
20.09. odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego. Poprzedziła je kampania wyborcza. Nie zabrakło także debaty wyborczej, podczas której kandydaci zaprezentowali swoje programy. Wszyscy obiecywali spełniać propozycje swoich wyborców.
W tym roku szkolnym w Dwójce „rządzić” będzie męski samorząd. Przewodniczącym został Oliwier Ładniak z klasy VIIIb, zastępcą Adrian Lisowski z klasy VIIIb, a skarbnikiem Kamil Jemioło z klasy VII. Na opiekunów samorządu wybrano: p. Katarzynę Frej i p. Sylwę Bąbacz.M.K.
Spotkanie uczniów klasy I z policjantami
- 1
4 września klasę pierwszą odwiedziła policja. Dzieci wysłuchały zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Dowiedziały się także, jak należy postępować w niebezpiecznych sytuacjach, w których mogą się znaleźć. Pierwszoklasiści mieli okazję zobaczyć narzędzia pracy policjantów, a także usiąść w radiowozie. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie.
R. Baścik-Suchara
Zebranie z rodzicami
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 i pasowanie uczniów klasy pierwszej
- 50
2.09.2024 r. odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. Z tej okazji program artystyczny pt. "Żegnamy wakacje, witamy szkołę” przygotowali uczniowie klasy III. Nie zabrakło w nim humorystycznych scenek wzbogaconych przez piosenki oraz układ taneczny. Swoim występem trzecioklasiści wprowadzili wszystkich w radosny nastrój.
W czasie akademii odbyło się również uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas I. Stanowiło ono ważny i wzruszający moment tego dnia. Nowi uczniowie złożyli przysięgę i zostali włączeni do społeczności uczniowskiej szkoły.
Marta Łęcka
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Informacja!
Organizacja pracy w przedszkolu
Ważna informacja dla rodziców dzieci z Ukrainy!
Wyprawka pierwszoklasisty
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
- 84
Ostatni dzień roku to czas podsumowań, gratulacji i podziękowań. Tym razem nie było inaczej. Pani dyrektor Wiesława Putek i pani wicedyrektor Joanna Zygmunt szczególne słowa podziękowań skierowały do p. Lucyny Jekiełek i p. Renaty Kawczak, które przeszły na zasłużoną emeryturę. Do życzeń dołączyli się Wójt Gminy Osiek, p. Marek Jasiński oraz rada rodziców. Nie obyło się bez śpiewu „Sto lat!”, łez wzruszenia i burzliwych oklasków. Kolejne podziękowania były skierowane do rodziców, którzy na co dzień z wielkim oddaniem wspierają wszelkie inicjatywy szkolne. Wychowawcy wręczyli członkom „trójek klasowych” pamiątkowe dyplomy.
Następnie p. dyrektor podziękowała za ciężką pracę wszystkim uczniom. Wspólnie z Wójtem Gminy Osiek, p. Markiem Jasińskim wręczyli stypendia naukowe uczniom, którzy uzyskali średnią ocen 5,25: Bartłomiejowi Lisowskiemu, Wojciechowi Krześniakowi, Natalii Apryas, Pawłowi Kulpie, Martynie Jureckiej, Lidii Płonce, Poli Ryszce, Ewie Tobiczyk, Marcie Wandor, Julii Kozłowskiej, Adrianowi Lisowskiemu, Adriannie Jekiełekoraz Kamilowi Jureckiemu. Stypendium sportowe uzyskali: Karolina Filipek, Kinga Klęczar, Julia Kozłowska, Agata Kwaśniak, Olivia Bułaś, Adrianna Jekiełek, Nadia Orlicka, Weronika Bies oraz Karolina Niegel. Tytuł Primus Inter Pares 2024 otrzymał Kamil Jurecki.
Uczniowie wyróżnieni za bardzo dobre wyniki w nauce:
klasa IV
Bartłomiej Lisowski - średnia ocen 5,55
Wojciech Krześniak - średnia ocen 5,45
Natalia Apryas - średnia ocen 5,36
Paweł Kulpa - średnia ocen 5,36
Martyna Jurecka - średnia ocen 5,27
Helena Studzińska - średnia ocen 5,09
Anna Szklarczyk - średnia ocen 5,09
Lena Klęczar - średnia ocen 4,91
Piotr Mrzygłód - średnia ocen 4,82
Krystian Zacny- średnia ocen 4,80
klasa Va
Jakub Mrzygłód - średnia ocen 5,17
Roksana Jekiełek - średnia 5,08
Radosław Treściński - średnia ocen 4,75
klasa Vb
Lidia Płonka – średnia ocen 5,25
Pola Ryszka - średnia ocen 5,25
Ewa Tobiczyk - średnia ocen 5,25
Paulina Stawowy - średnia ocen 4,92
Melania Mitoraj - średnia ocen 4,83
Zuzanna Jekiełek - średnia ocen 4,75
klasa VI
Marta Wandor - średnia ocen 5,33
Jakub Lis - średnia ocen 5,17
Adam Domasik - średnia ocen 5,0
Kamil Dżugaj - średnia ocen 4,83
Karolina Klimczak - średnia ocen 4,83
Maja Bies - średnia ocen 4,75
Nikola Luranc - średnia ocen 4,75
Karolina Wieczorek - średnia ocen 4,75
klasa VII a
Julia Kozłowska – średnia ocen 5,36
Agata Kwaśniak - średnia ocen 5,21
Zofia Domasik - średnia ocen 4,93
klasa VII b
Adrian Lisowski – średnia ocen 5,64
Adrianna Jekiełek - średnia ocen 5,5
Kacper Kuwik - średnia ocen 5,14
Paulina Mitoraj - średnia ocen 5,0
Oskar Tobiczyk - średnia ocen 4,79
klasa VIII
Kamil Jurecki - średnia ocen 5,64
Karolina Niegel - średnia ocen 5,28
Cezary Czapliński - średnia ocen 5,17
Konstancja Szczepaniak - średnia ocen 5,17
Weronika Bies - średnia ocen 5,11
Jakub Mitoraj - średnia ocen 5,06
Tadeusz Studziński – średnia ocen 4,94
Ponadto rodzice uczniów, którzy zdobyli średnią ocen minimum 5,0 i wzorowe zachowanie, odebrali listy gratulacyjne.
Następnie przedszkolaki z grupy sześciolatków pięknym programem artystycznym pożegnały przedszkole. Pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a rodzice i najbliżsi docenili ich występ gorącymi oklaskami. Zakończył się pierwszy etap ich edukacji. Wkrótce będą uczniami. Życzymy im powodzenia w szkole!
M. K.
Pożegnanie uczniów klasy VIII przez siódmoklasistów
- 54
Ósmoklasiści z zaciekawieniem czekają na program pożegnalny przygotowywany przez uczniów klasy VII. Mogą wtedy zobaczyć, w jaki sposób byli postrzegani przez młodszych kolegów i jak zostaną przez nich zapamiętani.
W tym roku uczniów klasy VIII przeniesiono w przyszłość o 30 lat na zjazd absolwentów. Miejscem spotkania były, oczywiście, mury Dwójki. Zebranych powitała dyrektor szkoły, p. Monika Denisow. Wśród zgromadzonych znaleźli się: wójt Osieka - Cezary Czapliński, górnoosiecki proboszcz - Karol Kawczak, prezes Brzeziny Osiek - Kacper Jekiełek, kierownik Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Osieku - Karolina Niegel, wybitny chirurg traumatolog - Kamil Jurecki, aktor Bollywood - Jakub Mitoraj, psychiatra - Tadeusz Studziński, modelka i prezenterka - Konstancja Szczepaniak, Naczelny Dowódca Sił Sojuszniczych NATO - Kamil Śmietański, przewodnicząca Rady Europejskiej - Weronika Bies oraz osiecka bizneswoman - Julita Dudek i przedsiębiorca - Aleksander Szal. Przedstawienie przerywały wybuchy śmiechu, a radosne twarze absolwentów świadczyły, że inscenizacja się podobała. Na koniec siódmoklasiści wręczyli ósmoklasistom kubek Absolwenta Dwójki rocznik 2024. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć na specjalnie na tę okazję przygotowanej ściance. Niejednemu absolwentowi zakręciła się łza w oku.
Tegoroczni ósmoklasiści czas spędzony w osieckiej Dwójce na pewno będą miło wspominać.
M. K.
Dzień Patrona
- 35
Święto Królowej Jadwigi, czyli Dzień Patrona Dwójki, rozpoczęto od uroczystego przemarszu w asyście sztandaru ze szkoły do kościoła św. Stanisława Biskupa i Męczennika. W czasie kazania ks. Stanisław nawiązał do życia królowej Jadwigi. Przypomniał jej dokonania oraz zwrócił uwagę na to, że warto ją naśladować, szczególnie w działalności charytatywnej. Zebrane w czasie składki pieniądze zostały przeznaczone na akcję szkolnego wolontariatu "Razem dla Damiana".
Po powrocie do placówki i wspólnym zaśpiewaniu hymnu szkoły nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru uczniom klas VII. Nowym chorążym został Adrian Lisowski, a asystę przejęły Adrianna Jekiełek i Julia Kozłowska. Drugi skład pocztu stanowić będą Kacper Kuwik, Agata Kwaśniak i Paulina Mitoraj. Następnie przypomniano w czasie prezentacji, co stanowi symbole szkoły: patron, sztandar, kroniki oraz coroczne uroczystości szkolne. Przedstawiono ciekawostki z życia królowej Jadwigi, najważniejsze informacje dotyczące historii Dwójki oraz skład wszystkich pocztów od roku 2005. czyli od nadania szkole sztandaru. Podkreślono, że członkami pocztów zostają uczniowie, którzy osiągają najlepsze wyniki w nauce i prezentują bardzo dobre zachowanie.
Tradycyjnie tego dnia odbył się Turniej Wiedzy "1 z 7". W tym roku przeprowadzono go w dwóch etapach. W pierwszym wzięli udział wskazani uczniowie z klas IV-VIII, a do finału, który rozegrał się w Dzień Patrona, awans uzyskało trzech najlepszych zawodników, czyli Zofia Domasik, Kacper Kuwik i Kamil Jurecki. Pytania dla uczestników obejmowały wszystkie przedmioty i były dopasowane do materiału omawianego w danej klasie. Drugi raz, po zaciętym pojedynku z ubiegłorocznym triumfatorem - Kamilem Jureckim z klasy VIII, w "1 z 7" zwyciężyła Zofia Domasik z klasy VII a i to ona otrzymała pamiątkowy puchar.
Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie wyróżnień, nagród w przeprowadzonych konkursach oraz podziękowanie za pracę w szkolnym sklepiku.
M. K.
Podsumowanie projektu "Gramy zmysłami"
- 12
W ciągu całego roku szkolnego 2023/2024 grupa "Sówek" systematycznie wykonywała zadania Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ''Gramy Zmysłami'', którego celem było innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Poszerzanie i wzbogacanie wiedzy na temat integracji sensorycznej i zmysłów. Wielozmysłowe postrzeganie świata przez dzieci. Rozbudzenie kreatywności w realizacji zadań. Stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych. Tworzenie warunków do kształtowania przez dzieci świadomości własnego ciała. To była wspaniała zabawa.
Natalia Mokwa
Archiwum Aktualności