• Przedszkolaki na musicalu

• Przedszkolaki z oddziału pięcio- i sześciolatków miały okazję obejrzeć musical pt. „Dzwonnik z Notre Dame”. Opowieść o garbatym Quasimodo pełna pięknych piosenek oraz wzbogacona grą świateł pokazała, że innych powinniśmy cenić i kochać za to, co mają w głębi duszy i w sercu, a nie za to jak ktoś wygląda lub jak się ubiera.

• Warsztaty dla rodziców

• Mimo że w grudniu podsumowano projekt finansowany przez Fundację mbanku, uczestnikom przedsięwzięcia zostało do zrealizowania jeszcze jedno zadanie – warsztaty dla rodziców. Uczniowie przygotowali pokaz obsługi i drukowania na drukarkach 3d.

Rodzice byli pod wrażeniem umiejętności swoich pociech. Z zainteresowaniem obserwowali kolejne kroki uruchamiania i drukowania kostki, które omawiali i prezentowali uczestnicy projektu. Dzieci przedstawiły też ciekawostki dotyczące drukarek 3d.

Barbara Zięciak

• "Dzieciaki sadzeniaki"

• W dniu 19.01.2023 r. uczniowie klas 1 i 2b wzięli udział w warsztatach „Dzieciaki sadzeniaki” organizowanych przez sklep Leroy Merlin w Andrychowie. Celem akcji było uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzanie w nich zainteresowań przyrodą. Warsztaty składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W pierwszej części uczniowie brali udział w odgadywaniu zagadek na temat roślin, druga część to ulubione zajęcia praktyczne. Dzieci otrzymały fartuszki, sięgnęły po rękawiczki, doniczki i zaczęły przesadzać swoją roślinkę. Takie warsztaty to świetna zabawa i wielka frajda, potwierdzeniem były uśmiechy na twarzach dzieci. Po wykonaniu zadania każdy z uczestników otrzymał własnoręcznie zasadzonego skrzydłokwiata, dyplom i upominek.

Marta Łęcka

• Wyróżnienie Ewy Tobiczyk w XIV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, Zator 2023 r

• Do wokalnych sukcesów uczennic Dwójki należy dodać wyróżnienie, które zdobyła Ewa Tobiczyk z klasy IV b w XIV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, Zator 2023 r.

Nagranie konkursowego wykonania Ewy piosenki "Noel" znajduje się na profilu szkoły na Facebooku. Warto posłuchać!

Gratulujemy talentu i czekamy na kolejne sukcesy!

Magdalena Kramarczyk

• Weekend pełen sukcesów Milenki Tyran z klasy I

• 14.01.2023 r. w XII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach Milenka Tyran zajęła I miejsce w kat. klas I-III.

Swój sukces powtórzyła 15.01.2023 r. w XIV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek przeprowadzonym przez Regionalny Ośrodek Kultury w Zatorze, gdzie również zajęła I miejsce w kat. klas I-III.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Marta Łęcka

• Przedszkolaki świętowały Dzień Herbaty

• Przedszkolaki miały okazję świętować Dzień Herbaty. Spędzili czas w ciepłej i miłej atmosferze pełnej elegancji i kunsztu. Przy okazji dzieci przypomniały sobie wartość relacji, wspólnie spędzanego czasu, który teraz same mogą zainicjować w domu. Byli bardzo mili, podejmowali rozmowy i dyskusje niczym "mali-dorośli". Poznali zapach i smak napoju ze specjalnie dobranymi dodatkami według ich wartości zdrowotnej i własnego upodobania. Sztuka picia herbatki została pojęta na wskroś.

#laboratoria przyszłości

Karolina Drzyżdżyk

• Wigilia w szkole oraz przedszkolu

• 22 grudnia uczniowie oraz przedszkolaki zasiedli do wspólnej wigilii w swoich salach. Po modlitwie wszyscy złożyli sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Na wigilijnym stole nie zabrakło tradycyjnych potraw, tj. żurek oraz ryba. Wszyscy mile spędzili czas, wspólnie rozmawiając oraz śpiewając kolędy.