• Mistrzostwa Małopolski w biegach przełajowych

• Dnia 20.11.2022 roku odbyły się w Trzebini Mistrzostwa Małopolski w biegach przełajowych na dystansie 1000m. Nasza uczennica Barbara Wąsik zajęła 1 miejsce. Gratulujemy i życzymy dslszych sukcesów sportowych.

Aleksandra Ławeczka

• Dzień Pluszowego Misia w oddziałach przedszkolnych

• 25 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły "Dzień Pluszowego Misia".

Przedszkolaki miały okazję:

- przytulać pluszaki przez cały dzień,

- zjeść misiowe drugie śniadanie,

- zatańczyć wraz z misiowymi gośćmi,

- wykonać misiową pracę plastyczną,

- obejrzeć przedstawienie o "Krasnalu, który szukał towarzyszy podróży" w wykonaniu klasy II.

To był dzień pełen wrażeń!

Anna Walus

• Kiermasz świąteczny

• Zapraszamy na kiermasz świąteczny.

Za ozdoby z Kiermaszu można zapłacić u p. Ewy w sekretariacie. Każda ozdoba ma numerek z ceną. Numerek należy pokazać Pani Ewie i uiścić odpowiednią opłatę. Pieniądze zasilą konto Rady Rodziców.

Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy.

• Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii

• Uczniowie Dwójki biorą udział w konkursie Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii organizowanym przez Zakład Usług Komunalnych w Oświęcimiu

Celem akcji jest wydzielenie ze strumienia odpadów komunalnych odpadu niebezpiecznego dla środowiska, jakim są zużyte baterie.

Zachęcamy do przynoszenia baterii. Każdy uczeń zanim dostarczy baterie proszony jest o ich zważenie swoich. Kartkę z imieniem i nazwiskiem, klasą oraz wagą proszę dostarczyć do świetlicy. W ten sposób wyłonimy w szkole klasę, która jest najbardziej eko.

Baterie przynosimy od 21 listopada do 05 grudnia 2022.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie się w tę ekologiczną zbiórkę.

Barbara Jarosz

• Kolejny sukces Milenki Tyran

• 18 listopada 2022 Milenka Tyran z klasy 1 zajęła II miejsce w kategorii soliści w grupie wiekowej 6-8 lat w Ogólnopolskim Konkursie "Każdy Polak gra i śpiewa Polsce" 2022 w Krakowie. Milenko bardzo się cieszymy i życzymy dalszych sukcesów.

Marta Łęcka

• XIV Niepodległościowy Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Wójta Gminy Osiek

• 14 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się 14 edycja Niepodległościowego Turnieju Piłki Ręcznej drużyn mieszanych o Puchar Wójta Gminy Osiek. Do rywalizacji stanęły szkoły z: ZSP NR 1, ZSP Głębowice oraz gospodarze SP nr 2. Po zaciętej rywalizacji na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Głębowic, na drugim miejscu Sp2 Osiek a zwycięzcą została drużyna z ZSP nr 1 w Osieku. Dziękujemy za wspólną zabawę oraz zaciętą rywalizację. Zapraszamy za rok.

Aleksandra Ławeczka

• I miejsce w Rejonowych Zawodach w Koszykówce trójek dziewcząt

• Dziewczęta osieckiej Dwójki, reprezentujące szkołę w organizowanych przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy zawodach w koszykówce trzyosobowej, nie mają sobie równych w regionie!

Wygrana w zawodach powiatowych (10.11.2022 r.) sprawiła, że Julia Kozłowska, Agata Kwaśniak, Kinga Klęczar (VIa) i Paulina Mitoraj (VIb) wywalczyły prawo startu w zawodach rejonowych, które odbyły się 14.11.2022 r. w SP Nr 2 w Oświęcimiu. Podczas startu na szczeblu rejonowym, uczennice Szkoły Podstawowej Nr 2 w Osieku jako mistrzynie powiatu oświęcimskiego pokonały rówieśniczki z SP 1 Chrzanów 10:2 i SP Roczyny 7:2.

Zajęcie I –ego miejsca w zawodach rejonowych zagwarantowało naszym koszykarkom udział w zawodach rangi wojewódzkiej!!

DZIEWCZĘTA!! WIELKIE GRATULACJE!!!!

• Sukces Milenki Tyran w Konkursie Pieśni Patriotycznej

• 8 listopada Milenka Tyran z klasy 1 zdobyła I miejsce w 3. Konkursie Pieśni Patriotycznej pt. "Spragnieni Wolności" w kategorii klas 1-3. Konkurs pod patronatem Wojta Gminy Przeciszow odbył się w Domu Kultury w Przeciszowie. Milenka zaprezentowała się znakomicie śpiewając trudny i długi tekst pt. "Uwięziony Ptak". Gratulujemy naszej artystce i życzymy dalszych sukcesów.

Marta Łęcka

• Spotkanie przedszkolaków z panią dietetyk

• 7 listopada, z okazji zbliżającego się Dnia Zdrowego Śniadania, przedszkolaków odwiedził gość specjalny - dietetyk pani Marta Tobiczyk.

Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak wygląda zdrowe odżywianie, zdrowy styl życia, czego należy unikać, a także zapoznały się z pracą i narzędziami pracy dietetyka. Chętni mogli skorzystać ze wzrostomierzu i zobaczyć, jak dużo już urośli. Na zakończenie pani Marta podarowała dzieciom specjalnie dla nich przygotowane naklejki. Przedszkolaki natomiast wręczyły jej samodzielnie wykonane podziękowanie.

Dziękujemy Pani Marcie za podzielenie się wiedzą oraz poświęcony czas.

• Warsztaty w przedszkolu

• W październiku nasze przedszkole uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji „ Dzieciaki Sadzeniaki” zorganizowanej przez Leroy Merlin w Andrychowie. Celem akcji jest uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzanie w nich zainteresowań przyrodą. Dzieci na warsztatach dowiedziały się jakie znaczenie mają rośliny doniczkowe dla człowieka. Przedszkolaki miały okazję posadzić swoje kwiatki, zaznajomić się z etapami sadzenia roślinki i sposobami ich pielęgnacji. Na pożegnanie każdy uczestnik zajęć otrzymał niespodziankę oraz kwiatek samodzielnie posadzony.

Serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawe warsztaty organizatorom akcji „Dzieciaki Sadzeniaki”.

Ewa Surma-Kołodziejczyk

• Dzień owocowo - warzywny w przedszkolu

• 21 października mając do dyspozycji warzywa i owoce przyniesione przez dzieci, mogliśmy stworzyć kolorowe, smaczne, zdrowe i pełne witamin przekąski, sałatki, a także małe dzieła sztuki. Dla niektórych było to bardzo ciekawe doświadczenie.

Karolina Drzyżdżyk