• Deklaracja dostępności

• Deklaracja dostępności cyfrowej dla strony

Wstęp deklaracji

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Osieku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony sp2osiek.edupage.org

Dane teleadresowe jednostki:

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Królowej Jadwigi

32 - 608 Osiek

e-mail sp2osiek@gmail.com

Data publikacji strony internetowej: 2020-03-24

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-03-19

Strona podmiotowa BIP jest częściowo niezgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

Brak ułatwień dostępu dla osób niepełnosprawnych

część z publikowanych plików multimedialnych nie posiada opisu alternatywnego: zostały opublikowane przed 2018-09-23 lub nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań szkoły,

zamieszczone na stronie publikacje w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo w całości: zostały opublikowane przed 2018-09-23 lub nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań szkoły.

Ułatwienia na stronie

brak ułatwień na stronie

Data sporządzenia deklaracji

Deklarację sporządzono dnia 2020-03-24

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Osoba do kontaktu w sprawie dostępności: Miłosz Studziński
          e-mail: sp2osiek@gmail.com
          Telefon: 338458122

Procedura wnioskowo-skargowa

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl

Dostępność architektoniczna

Budynek Szkoły Podstawowej Nr 2 w Osieku znajduje się w Osieku pod adresem Główna 450.

Do budynku prowadzą dwa wejścia, wejście główne od ul. Szkolnej i wejście tylne od strony parkingu.  Przy schodach do wejścia głównego znajduje się podjazd dla wózków. Wejście od strony parkingu jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dziennik podawczy znajduje się w sekretariacie szkoły (na parterze, wejście przez hall główny).

Dla osób na wózkach dostępny jest korytarz i pomieszczenia na parterze. W budynku nie ma windy.

Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze, obok sali gimnastycznej.

Zastosowane rozwiązania komunikacyjne umożliwiają podjazd samochodem pod samo wejście do budynku.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.