• Harmonogram dnia

Oddział I - 3, 4-latki

6.30 - 7.45 –  Schodzenie się dzieci do przedszkola.  Indywidualne zabawy służące realizacji  pomysłów i zainteresowań dzieci. Gry i zabawy stolikowe, dydaktyczne, konstrukcyjne
          i tematyczne.  Ćwiczenia poranne. Gimnastyka buzi i języka.

7.45 - 8.00 - Przygotowanie do śniadania. Zabiegi higieniczne. Czynności samoobsługowe. Wdrażanie zasad higieny i kulturalnego zachowania.

8.00 – 8.30 – Śniadanie – doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku.

8.30 – 9.00 – Zajęcia wychowawczo – dydaktyczne organizowane przez nauczyciela, wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwoju. Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą.

9.00 – 9.30 – Zajęcia ruchowe w sali. Gry i zabawy stolikowe, dydaktyczne, konstrukcyjne
          i tematyczne.

9.30 – 9.45 – ,,Witaminka”- owocowy przerywnik. Poznanie wartości zdrowego odżywiania.

9.45 – 10.45 – Spacery, zabawy na świeżym powietrzu, zabawy i gry ruchowe, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowe i ogrodnicze, wycieczki. Zajęcia ruchowe w sali. Zajęcia indywidualne z dzieckiem zdolnym lub z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

10.45 – 11.00 – Czynności samoobsługowe. Przygotowanie do obiadu. Zabiegi higieniczne.

11.00 – 11.30 – Obiad – wspieranie samodzielnych działań dziecka, kształtowanie nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych. Samodzielne spożywanie posiłku,
          prawidłowe posługiwanie się sztućcami.

11.30 – 13.15 – Leżakowanie. Odpoczynek. Słuchanie muzyki relaksacyjnej, opowiadań, bajek, baśni.

13.15 – 13.30 – Czynności samoobsługowe, przygotowanie do podwieczorku.

13.30 – 13.50 – Podwieczorek – wyrabianie nawyków higieniczno – kulturalnych.

13.50 – 16.30 – Inne przedsięwzięcia i zadania wspierające rozwój poznawczy dziecka. Swobodna działalność dzieci w kącikach zainteresowań i na świeżym powietrzu.  Kontakty indywidualne z rodzicami. Czynności organizacyjne. Porządkowanie sali.
          Rozchodzenie się dzieci.

Oddział II - 4, 5-latki

i tematyczne.  Ćwiczenia poranne. Gimnastyka buzi i języka.

i tematyczne.

prawidłowe posługiwanie się sztućcami.

11.30 – 12.00 – Odpoczynek. Słuchanie muzyki relaksacyjnej, opowiadań, bajek, baśni.

12.00 – 13.15 – Zajęcia ruchowe w Sali. Gry i zabawy stolikowe, dydaktyczne, konstrukcyjne i tematyczne. Zajęcia indywidualne z dzieckiem zdolnym lub z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

13.15 – 13.30 – Czynności samoobsługowe, przygotowanie do podwieczorku.

13.30 – 13.50 – Podwieczorek – wyrabianie nawyków higieniczno – kulturalnych.

Rozchodzenie się dzieci.

Oddział III - 5-latki, oddział IV - 6-latki

6.30 - 8.00 –   Schodzenie się dzieci do przedszkola.  Indywidualne zabawy służące realizacji pomysłów i zainteresowań dzieci. Gry i zabawy stolikowe, dydaktyczne, konstrukcyjne i tematyczne. Rozmowy z rodzicami.

8.00 - 8.20 - Przygotowanie do śniadania. Zabiegi higieniczne. Czynności samoobsługowe. Wdrażanie zasad higieny i kulturalnego zachowania.

8.20 – 8.40 – Śniadanie – doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku.

8.40 – 9.00 – Zabawy integracyjne przygotowujące do zajęć. Gimnastyka buzi i języka.

9.00 – 9.30 – Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą. Zajęcia wychowawczo – dydaktyczne organizowane przez nauczyciela, wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwoju.

9.30 – 9.45 - ,,Witaminka”- owocowy przerywnik. Poznanie wartości zdrowego odżywiania.

10.45 – 11.15 – Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą. Zajęcia wychowawczo – dydaktyczne organizowane przez nauczyciela, wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwoju.

11.15 – 11.45 - Gry i zabawy stolikowe, dydaktyczne, konstrukcyjne i tematyczne. Zajęcia indywidualne z dzieckiem zdolnym lub z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

11.45 – 12.00 – Czynności samoobsługowe. Przygotowanie do obiadu. Zabiegi higieniczne.

12.00 – 12.30 – Obiad- wspieranie samodzielnych działań dziecka, kształtowanie nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych. Samodzielne spożywanie posiłku, prawidłowe posługiwanie się sztućcami.

12.30 – 13.00 – Odpoczynek. Słuchanie muzyki relaksacyjnej, opowiadań, bajek, baśni.

13.00 – 13.40 - Zajęcia ruchowe w sali. Gry i zabawy stolikowe, dydaktyczne, konstrukcyjne i tematyczne. Zajęcia indywidualne z dzieckiem zdolnym lub z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

13.40 – 13.50 – Czynności samoobsługowe, przygotowanie do podwieczorku.

13.50 – 14.10 – Podwieczorek – wyrabianie nawyków higieniczno – kulturalnych.

14.10 – 16.30 – Inne przedsięwzięcia i zadania wspierające rozwój poznawczy dziecka. Swobodna działalność dzieci w kącikach zainteresowań i na świeżym powietrzu. Kontakty indywidualne z rodzicami. Czynności organizacyjne. Porządkowanie sali. Rozchodzenie się dzieci.